Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy podarowali Dąb Niepodległości mieszkańcom Zawiercia

W parku im. Adama Mickiewicza w Zawierciu od soboty 15 sierpnia rośnie Dąb Niepodległości. Został podarowany mieszkańcom miasta przez leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Drzewo poświęcił 23 maja 2018 r. Ojciec Święty Franciszek, podczas audiencji w której uczestniczyła delegacja leśników, pielgrzymujących do grobu świętego Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Takich papieskich Dębów Niepodległości jest w Polsce zaledwie 100.

Gospodarzem i organizatorem uroczystości sadzenia Dębu Niepodległości, która zaplanowana została w samo południe był Łukasz Konarski, prezydenta Zawiercia.

W uroczystości wzięli udział także: Danuta Nowicka – poseł na Sejm RP, Małgorzata Benc, zastępca prezydenta Zawiercia, Włodzimierz Styczyński z Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. Nie zabrakło radnych powiatu zawierciańskiego i radnych miejskich.

Mariusz Kowalski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Siewierz w imieniu Józefa Kubicy, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach przekazał prezydentowi Zawiercia certyfikat potwierdzający pochodzenie dębu.