Wydawca treści Wydawca treści

Noclegi w Nadleśnictwie. Na grzyby, a można też na ryby

Dwa, w pełni wyposażone mini apartamenty czekają na gości w enklawie Nadleśnictwa Siewierz, położonej na Łysej Górze, nieopodal Siewierza. Ceny zaczynają się od 50 zł netto od osoby za dobę.

Apartamenty, każdy o powierzchni niemal 50 m kw., zostały zaprojektowane dla maksymalnie czterech osób. Dysponują w pełni wyposażonymi zapleczami kuchennymi i prywatnymi łazienkami z prysznicem.

To idealna baza na weekendowe wypady na grzyby, z których słyną okoliczne lasy. Nie będą też narzekać miłośnicy wędkarstwa. Kilka dużych akwenów jak: Jezioro Przeczyckie, w odległości zaledwie 10 minut autem, Zbiornik Kuźnica Werężyńska - 12 minut czy Zalew Porajski – 30 minut, gwarantują doskonały wypoczynek i relaks ale także szansę na sukces w połowach.

Miłośnicy pieszych wędrówek mają atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej na wyciągnięcie ręki. W zakładce turystyka prezentujemy 7 przykładowych tras, na siedem dni tygodnia, znajdujące się do 30 minut drogi od apartamentu. Wystarczy wymienić choćby: Pustynię Błędowską, Zamek w Siewierzu, Zamek w Ogrodzieńcu, Zamek w Bobolicach czy Będzinie.

Z pewnością interesujące będą także znajdujące się w pobliżu a dostępne dla zwiedzających rezerwaty przyrody, wieże widokowe i ścieżki wytyczone wśród najciekawszych przyrodniczo miejsc w tym Obszarów Natura 2000.

Łysa Góra w Siewierzu, jest enklawą należącą do leśników od ponad dwustu lat z pięknym starodzrewiem i jedynym na południe od Warszawy stanowiskiem żółwi błotnych, które można oglądać w specjalnie dla nich wybudowanym stanowisku. A jednocześnie do Rynku w Siewierzu jest zaledwie 3 km, do Zawiercia i Myszkowa po 12 km a do centrum Katowic dojedziemy w niespełna pół godziny wygodną DK1 (Gierkówka).

W odległości niespełna 15 km znajduje się wjazd na autostradę A1. Do autostrady A4 jest zaledwie 20 km i i łatwo się do niej dostać obwodnicą S1.

Kontakt i rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 600 966 691