Sprzątanie Świata 2015

Sprzątanie Świata - Polska 2015 na Jurze.

Zielona Pobudka

OGRODZIENIEC 31 MAJ 2015 – NIEDZIELA. Zapraszamy! Na tej stronie prezentujemy atrakcje naszej imprezy.

Rajd Gwiaździsty

W dniu 31 V 2015 r. podczas finału kampanii ekologicznej Sprzątanie Świata – Polska 2015 odbędzie się rajd gwiaździsty.

„Recykling = drugie życie odpadów”

Indywidualny konkurs ekologiczny kierowany do wszystkich, zarówno do dzieci jak i do dorosłych z terenu województwa śląskiego. Pragniemy zachęcić wszystkich do zgłębienia zasad recyklingu. Chcemy pokazać, że można zrobić coś z niczego i w porosty sposób chronić środowisko.

Segregować śmieci potrafią nawet małe dzieci”

Indywidualny konkurs, kierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego (klasy I do III). Samodzielne wykonanie prac plastycznych z pewnością przybliży problem segregacji śmieci dzieciom i ich rodzicom. Chcemy zwrócić uwagę na sprawy szanowania otoczenia, w którym wszyscy przebywamy i z którego korzystamy.

„Śpiewam i recytuję – przeciwko zaśmiecaniu Ziemi się buntuję”

Konkurs kierowany jest do przedszkolaków, dzieci szkół podstawowych klas I-III i IV-VI z terenu województwa śląskiego (różne kategorie). Konkurs polega na przygotowaniu występu artystycznego. Można zaprezentować wykonanie piosenki (do znanej lub autorskiej melodii) lub recytację wiersza, promujących pozytywne zachowania ekologiczne lub ganiące złe nawyki.

II Bieg zdobywców Orlich Gniazd

Jako impreza towarzysząca kampanii ekologicznej pn. „Sprzątanie Świata - Polska 2015” odbędzie się II Bieg Zdobywców Orlich Gniazd.

Polecane artykuły Polecane artykuły